Trawienie płytek drukowanych

Trawienie Płytek Drukowanych «

Aktywne filtry

8,20 zł
  • Bestseller

Nadsiarczan sodu produkowany w postaci drobnokrystalicznego proszku. Pakowany w torebkę z grubościennej folii plastikowej.

Może m.in. posłużyć do wytrawiania obwodów drukowanych na płytkach laminowanych miedzią.

Trawi bardzo równomiernie, zapewniając ostrość konturów oraz minimalizując podtrawianie ścieżek.

2,90 zł
  • Bestseller

Folie przeznaczone do samodzielnego wykonywania płytek drukowanych.
Umożliwiają w warunkach amatorskich wykonanie bardzo precyzyjnych obwodów drukowanych z dokładnością wykonania ścieżek 0,1mm.
Posiadając projekt płytki drukowanej przenosi się go na folię korzystając z urządzenia wykorzystującego toner tj. kserokopiarki lub drukarki laserowej.

15,50 zł

Kuweta do wytrawiana płytek drukowanych.

- wymiary zewnętrzne: 225 x 145 x 50 mm (dług x szer x wys)
- Wymiary wewnętrzne: 220 x 140 x 47 mm (dług x szer x wys)  

Idealny wytrawiacz do płytek

Planując wytrawianie płytek należy odpowiednio przygotować się do wykonania tego zabiegu, dlatego też na początku warto sięgnąć po informacje do Internetu, jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy. Bardzo ważnym materiałem jest odpowiedni wytrawiacz.
Wytrawiacze płytek- nadsiarczan jest to idealny środek do trawienia obwodów drukowanych i miedzi. Jego zaletą jest to, że bardzo szybko rozpuszcza się w wodzie, jednak bardzo ważne jest jego przechowywanie, a mianowicie nie wolno pakować go w hermetycznie zamkniętych pojemnikach, ponieważ może spowodować to pęknięcie opakowania.

 

Środek rozpuszczamy w wodzie o temperaturze ok 50°C i w takiej samej temperaturze powinna być wykonywana kąpiel, zapewnia to idealną ostrość konturów oraz minimalizuje półtrawienie. Kąpiel warto wykonywać w ruchu, powoduje to szybsze trawienie. W kąpieli warto zastosować również chlorek żelaza, który pomaga w szybszym trawieniu.

 

Zaletą nadsiarczanu b327, jest jego mały koszt, przy bardzo dużej skuteczności. Pakowany jest w plastikowych opakowaniach, ze szczelnym zamknięciem. Kupując wytrawiacz b327, mają Państwo pewność, że wybór, który dokonaliście jest idealny, a efekty zobaczycie już po pierwszej kąpieli.