moduł przekaźnik czasowy 6-20V DC

Indeks: 7718
Availability:
23,90 zł
Brutto (zawiera podatek VAT)

Moduł procesorowego przekaźnika czasowego.

Sterowanie czasu pracy jak i czasu przerwy.

Możliwość sterowania urządzeniami 230V AC o mocy do 2300W

Zasilanie przekaźnika: 6-20V DC lub 5V z portu micro USB

Obciążalność styku przekaźnika: 10A/28V DC; 10A/250V AC

Dane techniczne:

Napięcie zasilania 6 – 20V DC lub 5V - wejście zasilania micro USB

Pobór prądu maks. 20mA (50mA przy załączonym przekaźniku)

Maks. obciążenie wyjścia: 10A 

Zakresy czasu: od 0,1 sec do 999 min. (przycisk STOP przesuwa przecinek).

Temperatura pracy -40 do 80 st.C

Wymiary płytki: 63x38x19mm

Rozstaw otworów montażowych płytki : 57 x 32mm

Napięcie wyzwalania TRIG - 3 - 24VDC (masa TRIG nie jest wspólna z masą zasilania w celu uniknięcia zakłóceń na wejściu TRIG z napięcia zasilania lecz można to zmienić zwierając zworkę oznaczoną GND_T - GND)

Programowanie i przełączanie trybów pracy:
Po podaniu zasilania i odczekania chwili  wciskamy przycisk "SET" na ok. 4 sec. po czym wyświetla się numer obecnie pracującego trybu. Aby go zmienić wciskamy przycisk "UP", lub "DOWN" i nowy tryb zatwierdzamy przyciskiem "SET", przechodząc do kolejnego parametru. Następnie zależnie od wybranego trybu ustawiamy kolejne parametry "OP", "LC", "LOP", ustawiając czasy możemy wybrać z zakresu od 0,1 sec do 999 min. przyciskiem "STOP" przesuwamy przecinek dzięki czemu można ustawić tak szerokie zakresy, jeżeli świeci się za trzecią cyfrą to ustawiany jest czas w sekundach, jeżeli po 2 cyfrach to w dziesiątych części sekundy (0,1 sec), a jak świecą się wszystkie 3 to minuty. Przyciskiem SET przechodzimy do kolejnych ustawień, chcąc je zatwierdzić przytrzymujemy przycisk SET przez 3 sekundy.

Opis skrótów OP, CL, LOP:

OP - czas załączenia przekaźnika

CL- czas rozłączenia przekaźnika

LOP - liczba powtórzeń (patrz tryb pracy 3.1 i 3.2)

Tryby pracy przekaźnika elektronicznego: 

P1.1 - Przekaźnik jest rozłączony. Po podaniu sygnału na wejście TRIG, przekaźnik zostaje załączony na określony czas - OP. Po odliczeniu wyświetlanym na wyświetlaczu przekaźnik z powrotem wraca do stanu rozłączonego. Ponowne załączenie przekaźnika występuje po ponownym podaniu sygnału TRIG.

P1.2 - podtryb P1.1. Bliźniaczy do 1.1, różnica jest taka że podczas trwania załączenia przekaźnika ponowne podanie sygnału TRIG resetuje licznik do 0 i odliczanie czasu następuje od początku.

P1.3 - podtryb P1.1. Z różnicą taką, iż podczas trwania załączenia przekaźnika ponowne podanie sygnału TRIG powoduje natychmiastowe wyłączenie przekaźnika.

P-2 - przekaźnik rozłączony. Po podaniu sygnału, przekaźnik załącza się z opóźnieniem określonym   - CL. Po upływie czasu OP (czas załączenia przekaźnika) przekaźnik ponownie się rozłączy.

Przykład: OP- 10sek., CL - 5sek. Po podaniu sygnału na TRIG, przekaźnik załączy się po 5 sekundach i przez 10sek. będzie załączony następnie się rozłączy.

P3.1 - przekaźnik rozłączony. Po podaniu sygnału, przekaźnik załączy się czas - OP. Po tym rozłączy się na czas - CL. Ilość powtórzeń określa funkcja - LOP.

Przykład: OP- 10sek. CL- 2 sek. LOP - 2 razy. Po podaniu sygnału przekaźnik załączy się na 10sek. (OP), następnie rozłączy się na 2 sek. - (CL), następnie wszystko powtórzy się jeszcze raz (LOP - 2). Podanie sygnału TRIG w trakcie trwania programu powoduje zatrzymanie i przywrócenie ustawień domyślnych.

P3.2 - Po podaniu zasilania, przekaźnik zostanie załączony na czas - OP, następnie zostanie rozłączony na czas - CL. Cały program będzie wykonywany tyle razy ile zostało zapisane w funkcji  -LOP. Jeżeli funkcja LOP nie będzie ustawiona (---) to cała procedura będzie się wykonywać w nieskończoność. W tym trybie wejście TRIG jest nieaktywne!

P-4 - przekaźnik rozłączony. Po podaniu sygnału, przekaźnik załącza się i pozostanie tak długo jak sygnał TRIG będzie występował. Po odłączeniu sygnału TRIG odłączenia przekaźnika nastąpi po upływie czasu OP. 

Nowy